19. septembrī tiešsaistes konferencē “GRĀMATVEDĪBA UN NODOKĻI 2024” “KPMG Baltics” SIA partnere un nodokļu konsultāciju nodaļas vadītāja Ilze Berga sniedza ieskatu jaunākajās Eiropas Komisijas iniciatīvās nodokļu jomā un to ietekmē uz Latvijas uzņēmumiem. Viņa uzsvēra, ka Eiropa ir skaidri definējusi savu nākotnes virzību attiecībā uz ilgtspējīgu attīstību. “‘Zaļināšana’ noteikti ir kurss, kuru Eiropa ir uzņēmusi, un neplāno no tā atteikties – mēs redzam to arī nodokļos,” sacīja Berga.
Konferencē “GRĀMATVEDĪBA UN NODOKĻI 2024” tika apspriestas gaidāmās izmaiņas nodokļu regulējumos, kas saistīti ar Eiropas Zaļo kursu un klimata neitralitātes mērķiem. Berga norādīja, ka šīs izmaiņas būtiski ietekmēs Latvijas uzņēmumus, īpaši tos, kas darbojas starptautiskajos tirgos. Viņa aicināja uzņēmējus savlaicīgi pielāgoties jaunajām prasībām, lai nodrošinātu atbilstību un saglabātu konkurētspēju.
Digitalizācija bija vēl viens nozīmīgs temats Ilzes Bergas prezentācijā. “Digitalizācija rada nodokļu uzlikšanā izaicinājumus, bet tas rada arī iespējas nodokļu administrēšanā – apmainīties ar informāciju, centralizēt nodokļu administrēšanu un tas prasa uzņēmumiem digitalizēties,” viņa uzsvēra. Digitalizācijas process ne tikai atvieglo nodokļu administrēšanu, bet arī veicina efektīvāku datu apmaiņu starp uzņēmumiem un valsts iestādēm.
Konferencē tika apskatīti praktiskie soļi, kā uzņēmumiem sagatavoties EK iniciētajām izmaiņām. Berga ieteica veikt iekšējās sistēmas analīzi un investēt digitālajās tehnoloģijās, lai atbilstu jaunajiem nodokļu uzlikšanas un administrēšanas standartiem. Viņa arī uzsvēra, ka sadarbība ar profesionāliem nodokļu konsultantiem var būt būtiska, lai veiksmīgi navigētu caur sarežģīto regulējumu labirintu.
“Digitalizācija rada nodokļu uzlikšanā izaicinājumus, bet tas rada arī iespējas nodokļu administrēšanā,” atkārtoja Berga, norādot, ka uzņēmumiem jāizmanto šīs iespējas, lai optimizētu savus procesus. Viņa uzsvēra, ka digitalizācija un “zaļināšana” ir savstarpēji saistīti EK darbības virzieni, kas ietekmēs nodokļu politiku nākotnē.
Konference “GRĀMATVEDĪBA UN NODOKĻI 2024” nodrošināja platformu, kurā eksperti un uzņēmēji varēja apspriest gaidāmās izmaiņas un to ietekmi uz biznesa vidi. Ilze Berga noslēdza savu uzstāšanos ar aicinājumu uzņēmumiem būt proaktīviem un pielāgoties jaunajai realitātei. “‘Zaļināšana’ noteikti ir kurss, kuru Eiropa ir uzņēmusi, un neplāno no tā atteikties – mēs redzam to arī nodokļos,” viņa atgādināja, uzsverot, ka ilgtspējība un digitalizācija būs galvenie faktori, kas noteiks uzņēmumu panākumus nākotnē.
Tiešsaistes konference “GRĀMATVEDĪBA UN NODOKĻI 2024” sniedza vērtīgas atziņas un praktiskus padomus, kā uzņēmumiem sagatavoties Eiropas Komisijas iniciētajām izmaiņām nodokļu jomā. Ilzes Bergas prezentācija bija nozīmīgs ieguldījums konferencē par to, kā Latvijas uzņēmumi var veiksmīgi pielāgoties un gūt labumu no jaunajām iespējām, ko piedāvā Eiropas Savienības darbības virzieni.